Necdet Öncegil

CEO | Safrantek

Necdet Öncegil hem Türkiye hem de uluslararası alanda faaliyet gösteren birçok telekom ve finansal kurumlarının teknolojik mimari projelerinin yazılımlarının geliştirilmesinde etkin çalışmalarda bulunmuş bir uzman ve SAFRANTEK şirketinin kurucularından biridir. Öncegil hâlihazırda yürüttüğü görevinden önce finans ve teknoloji alanında geniş bir deneyime sahip olmuştur.  SYS, Boyner, Egebank, LHS, Atos Origin Turkcell gibi Türkiye’nin önemli kurumlarında…

Necdet Öncegil hem Türkiye hem de uluslararası alanda faaliyet gösteren birçok telekom ve finansal kurumlarının teknolojik mimari projelerinin yazılımlarının geliştirilmesinde etkin çalışmalarda bulunmuş bir uzman ve SAFRANTEK şirketinin kurucularından biridir.

Öncegil hâlihazırda yürüttüğü görevinden önce finans ve teknoloji alanında geniş bir deneyime sahip olmuştur.  SYS, Boyner, Egebank, LHS, Atos Origin Turkcell gibi Türkiye’nin önemli kurumlarında Proje Müdürü, Sistem Mimarisi Tasarımcısı ve Çözüm ve İş Ortağı olarak çalışmıştır.

Kurucularından bir olan SAFRANTEK, Fintech, insurtech, Bankacılık ve Telekom sektörleri için yaratıcı ve merkeziyetçi olmayan uygulamaların geliştirilmesine odaklanmış bir yazılım geliştirme şirketidir. Şirket tüm bu faaliyetlerinin yanında müşterilerinin Blockchain ve smart kontratları daha şeffaf, daha güvenilir ve daha emniyetli bir şekilde kullanmasına yardımcı olmak için çözümler geliştirmeyi kendisine vizyon edinmiştir.